Havaalani Kiris Transfer

Havaalani Kiris Transfer;

Kiriş konumu itibari ile Antalya Havalimani’na 65 km. Kemer Şehir Merkezi’ne 10 kilometre. Mesafededir.

Hayalinizde ki tatili yaşamaya ne dersiniz? Evetse doğru Kiriş’ e gidiyoruz. Çünkü Kiriş’ te sizleri unutulmaz bir tatil bekliyor.

Kiriş, dağlardan gelen suların neden olduğu sellerden korunmak amacı ile dağ eteklerine 23 km uzunluğuna sahip taş duvar inşa edilmesi ile yapıldığı tarihten itibaren bu isimle anılmaya başlanmıştır.

Olympos’ a yakınlığı ve harika doğa manzarasıyla etkisi altında kalacağınız Kiriş, sizler için sakin ve dinlendirici bir ortamın ilk adresi olacak.

Berrak sular ile serinleyip, mavi bayraklı kumsalların kumlarında güneşin keyfine varabilir, hizmet niteliğini en üst standartlarda sunan Kiriş Otellerinde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayıp tatilin tadına doyamayacaksınız.

İnsanda hayranlık uyandıran, kıyı şeridini portakal bahçelerinin süslediği, atmosferi ve tertemiz havası ile büyülü bir ortam oluşturan Kiriş, başınızı döndürecek masmavi suları ile sizlere rüya gibi bir tatilin kapılarını açıyor.

Başlıca Gezilecek Yerler

Göynük Kanyonu
Eğer tatil planınızın içinde macera dolu bir tur hayali var ise Göynük Kanyonu tam beklediğiniz yer. Kemer’de görülmesi gerekli olan yerler değil, dünyada görülmesi gerekli olan yerler listenize bile ekleyebilirsiniz burayı. Kanyona maceranıza Jeep ya da Atv araçlarıyla kat edebileceğiniz adrenalin dolu bir etapla başlayacaksınız. Devamındaki dağ yolunda 2-3 kilometre’lik trekking yürüyüşünüz boyunca ise pek çok doğal gölet ve havuz manzarası size eşlik edecek.
Kanyona giden bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotası arasında olan Likya yolunun önemli bir parçası. Kanyonun girişine ulaştığınızda ister doğal göletin buz gibi suyunda yüzerek serinleyebilir, dilerseniz de kayaları tırmanarak şelalenin huzur veren fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise rehberler eşliğindeki turlara katılarak, kiralık ekipmanlarınızla güvenli bir biçimde kanyon parkurunu geçmek olacaktır.

Tahtalı Teleferik

Dünyanın en uzun teleferiklerinden biriyle yapacağınız 10 dakikalık bir yolculukla 2360 m yükseklikte bulunan Tahtalı Dağı’nın tepesine, tabiri caizse bulutların üstüne çıkabilirsiniz.

Paris Batığı
Eğer dalış tutkunuysanız dünyanın en iyi 100 dalış noktasından biri kabul gören Paris II batığını mutlaka duymuşsunuzdur. 1917 senesinde Birinci Dünya Savaşı sırasında batırılan Fransız savaş gemisi, Kemer Yat Limanı’na yalnızca 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Şimdilerdeyse, 21-31 metre derinlikteki kum zemin üstünde orfoz, iskorpit hatta müren gibi balıklara ev sahipliği yapıyor. Şunu da hatırlatalım, 65 m uzunluk 14 m genişlikteki sünger ve mercanlarla kaplanan gövdesini görebilmeniz için tecrübeli bir dalgıç olmanız gerekmektedir.

Phaselis Antik Kenti

Sırtını çam ormanlarına dayayan büyüleyici güzellikte bir koy olan Phaselis’e, Tekirova’dan yaya yolu ile ulaşabildiğinizgibi deniz yolundan tekneyle de ulaşabilirsiniz. Phaselis Antik Kenti’nde, agora ve hamamlar gibi çoğunluğu Roma Dönemi’ne ait pek çok yapının hala eski ihtişamıyla ayakta durduğunu göreceksiniz. Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatro ise 2000 kişilik kapasitesi ve harika deniz manzarasıyla gerçekten göz alıcı. Phaselis’in tarihi ise pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Rodoslu kolonistlerin M.Ö.6. Yüzyılda kurmuş olduğu üç limanlı bu antik kent, ilerleyen dönemlerde iki yüzyıl Pers İmparatorluğu’nun himayesinde kalır. Ardından Büyük İskender tüm Likya uygarlığı ile beraber bu kenti de ele geçirir. Hatta kentin büyüsüne kapılıp bir kış boyunca burda yaşadığı da rivayetler arasında.

Diğer görülmesi gerekli olan yerler ise Olympos Antik Kenti,Ulupınar,Çıralı-Yanartaş(Chimera)başlıcaları ve en bilindikleri olmak üzere Demre,Myra Antik Kenti,Kekova Koyu gibi alternatiflerde sunmaktadır.

Havaalani Kiris Transfer;

Bölgede sahiller çakıl olup denizin temizliği ve rengi görenleri kendine hayran bırakmaktadır.Bölgede düzenlenen tekne turları yine yalnızca Kemer’e has muazzam güzellikte koyları ve görmenizin en iyi yoludur.Ayrıca Kemer çok hareketli gece hayatı,Antalya’nın en önde gelen gece clubleri,sınırsız sayıda yeme-içme ve alışveriş imkanıyla yerli ve yabancı özellikle Rus turistler tarafından bir hayli popüler olan bir turizm bölgesidir.Bölge ziyaretçilerine sunmuş olduğu 5 yıldızlı konaklama olanakları kadar özellikle Çıralı,Olympos ve Adrasan’da bulunan bungalow,pansiyon ve ağaç ev gibi konaklama olanakları ile de dikkat çekmektedir.

*Antalya Havalimani’ndan Kiriş’e transfer Ulasim Transfer Transfer araçlarıyla yaklaşık 1 saat 10 dk. Sürmektedir. Shuttle hizmetlerinden faydalanmak icin tıklayınız.

Leave a Comment